Poszukujemy  do współpracy specjalistów terapii uzależnień i psychologów.

Uzależnienie behawioralne a uzależnienie od substancji – podobieństwa i różnice

Na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że uzależnienie behawioralne od czynności jest łagodniejsze niż uzależnienie od substancji psychoaktywnych. Jednak każde uzależnienie jest tak samo niebezpieczne dla osoby nim dotkniętej.

Etapy uzależnienia od narkotyków

Narkomania to jedna z chorób współczesnego społeczeństwa. Efektem uzależnienia od narkotyków są liczne szkody i konsekwencje: rodzinne, społeczne, prawne, zawodowe i zdrowotne. Narkomania często kończy się śmiercią. Narkomania charakteryzuje się przede wszystkim głodem narkotycznym, przymusem zażywania środków odurzających i potrzebą zdobycia narkotyku za wszelką cenę.Wiedza o fazach uzależnień od narkotyków jest przydatna zarówno dla tych, którzy już sięgnęli po narkotyki, jak i tych, którzy mają okazję wypróbować je po raz pierwszy. Jest też nieoceniona dla rodziców, którzy często nie zdają sobie sprawy z powagi problemu.

Awamedic w mediach

Awamedic – Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień już działa w podkieleckiej Cedzynie. Na tle innych ośrodków tego typu wyróżnia się wysokim komfortem oraz domową atmosferą. To tutaj mogą szukać pomocy osoby z różnymi uzależnieniami.

Przymusowe leczenie alkoholika

Poddanie się leczeniu odwykowemu jest dobrowolne. W pewnych przypadkach osoby uzależnione od alkoholu mogą zostać zobowiązane do poddania się terapii. Orzeka o tym sąd.

Jak uzależnienie od alkoholu wpływa na organizm dorosłego człowieka

Wbrew pozorom uzależnienie od alkoholu przynosi negatywne skutki nie tylko w sferze społecznej alkoholika, gdyż wpływ alkoholu na organizm człowieka jest znacznie szerszy. Częste spożywanie alkoholu negatywnie wpływa na psychikę i zdrowie, w tym na funkcjonowanie poszczególnych narządów, między innymi: mózgu,  wątroby, nerek,  serca, jelit.

7 objawów choroby alkoholowej

Jak rozpoznać objawy alkoholizmu u siebie samego lub bliskiej osoby? Jakie symptomy świadczą o chorobie alkoholowej, jakie fazy uzależnienia od alkoholu wyróżniamy? Na wszystkie te pytania odpowiedzi poszukują osoby, które same zaczynają sobie zdawać sprawę z problemu, który je dotknął, a także bliscy uzależnionych. Poznaj 7 objawów choroby alkoholowej i daj sobie pomóc już dziś.

Na czym polega leczenie odwykowe?

Leczenie odwykowe to zespół zabiegów medycznych oraz psychologicznych, których celem jest, po pierwsze, uświadomienie osobie uzależnionej, z jak poważnym problemem się zmaga, wskazanie mechanizmów uzależnienia oraz walkę z nim. Leczenie odwykowe alkoholika może polegać na terapii indywidualnej lub grupowej, w postaci regularnych spotkań z terapeutą, albo na leczeniu stacjonarnym, w zamkniętym ośrodku. Rzadko który pacjent jest w stanie wyjść z nałogu bez pomocy specjalisty, dlatego warto zdecydować się na profesjonalną pomoc. Jak wygląda terapia alkoholowa i dlaczego leczenie stacjonarne jest skuteczniejsze?

Jak zacząć leczenie alkoholowe?

Jak rozpocząć leczenie alkoholizmu, by terapia alkoholowa przyniosła zamierzony skutek? To jedno z pytań, na które odpowiedzi szukają nie tylko osoby uzależnione, ale także ich rodziny, które niejednokrotnie nie wiedzą, jak pomóc bliskiej osobie uzależnionej od alkoholu i jak ją wspierać oraz namówić na leczenie w profesjonalnym ośrodku. Podstawą, by zacząć leczenie alkoholizmu jest przede wszystkim decyzja samego alkoholika. Jakie kroki należy podjąć w następnej kolejności?

Granica pomiędzy chorobą alkoholową a brakiem nałogu

Picie alkoholu często towarzyszy rozmaitym okazjom, jak świętowanie sukcesu, imieniny, rocznice, czy po prostu jako forma relaksu po ciężkim dniu. Żyjemy w społeczeństwie w którym alkohol jest dość popularny. Jego wszechobecność jest traktowana jako norma.
 

Kontakt

Wyślij zapytanie, odpowiemy w możliwie krótkim czasie:

Nasz adres:

Prywatny Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień Awamedic
Cedzyna, ul. Kielecka 79

25-351 Kielce
,
Tel: 664 700 306
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 700 977
tel: 606 200 939

Znajdź nas na: