Tylko teraz NAJNIŻSZA CENA 

Wbrew pozorom uzależnienie od alkoholu przynosi negatywne skutki nie tylko w sferze społecznej alkoholika, gdyż wpływ alkoholu na organizm człowieka jest znacznie szerszy. Częste spożywanie alkoholu negatywnie wpływa na psychikę i zdrowie, w tym na funkcjonowanie poszczególnych narządów, między innymi: mózgu,  wątroby, nerek,  serca, jelit.

Jak rozpocząć leczenie alkoholizmu, by terapia alkoholowa przyniosła zamierzony skutek? To jedno z pytań, na które odpowiedzi szukają nie tylko osoby uzależnione, ale także ich rodziny, które niejednokrotnie nie wiedzą, jak pomóc bliskiej osobie uzależnionej od alkoholu i jak ją wspierać oraz namówić na leczenie w profesjonalnym ośrodku. Podstawą, by zacząć leczenie alkoholizmu jest przede wszystkim decyzja samego alkoholika. Jakie kroki należy podjąć w następnej kolejności?

Jak rozpoznać objawy alkoholizmu u siebie samego lub bliskiej osoby? Jakie symptomy świadczą o chorobie alkoholowej, jakie fazy uzależnienia od alkoholu wyróżniamy? Na wszystkie te pytania odpowiedzi poszukują osoby, które same zaczynają sobie zdawać sprawę z problemu, który je dotknął, a także bliscy uzależnionych. Poznaj 7 objawów choroby alkoholowej i daj sobie pomóc już dziś.

Picie alkoholu często towarzyszy rozmaitym okazjom, jak świętowanie sukcesu, imieniny, rocznice, czy po prostu jako forma relaksu po ciężkim dniu. Żyjemy w społeczeństwie w którym alkohol jest dość popularny. Jego wszechobecność jest traktowana jako norma.

Leczenie odwykowe to zespół zabiegów medycznych oraz psychologicznych, których celem jest, po pierwsze, uświadomienie osobie uzależnionej, z jak poważnym problemem się zmaga, wskazanie mechanizmów uzależnienia oraz walkę z nim. Leczenie odwykowe alkoholika może polegać na terapii indywidualnej lub grupowej, w postaci regularnych spotkań z terapeutą, albo na leczeniu stacjonarnym, w zamkniętym ośrodku. Rzadko który pacjent jest w stanie wyjść z nałogu bez pomocy specjalisty, dlatego warto zdecydować się na profesjonalną pomoc. Jak wygląda terapia alkoholowa i dlaczego leczenie stacjonarne jest skuteczniejsze?

Diagnoza jest początkiem psychoterapii, która nie trwa wiecznie i nie polega na „przerabianiu” dzieciństwa.

Psychoterapia nie jest panaceum na wszystkie psychologiczne problemy...

Kontakt

Wyślij zapytanie, odpowiemy w możliwie krótkim czasie:

Nasz adres:

Ośrodek Terapii i Uzaleźnień.
Cedzyna, ul. Kielecka 79

25-351 Kielce
,
Tel: 664 700 306
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 700 977
tel: 606 200 939

Znajdź nas na: