Detoks

Odtrucie alkoholowe (detoks)

Uzależnienie od alkoholu bardzo często związane jest z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, a także z pogorszeniem ogólnego stanu psychicznego. Pierwszym kro­kiem do powstrzymania nałogu jest odtrucie alkoholowe, które pozwala złago­dzić niebezpieczne dla zdrowia i życia dolegliwości, a także przywrócić równowagę psychiczną.

W naszym ośrodku leczenia uzależnień przeprowadzamy usługę detoksu. W jej cza­sie podawane są pacjentowi płyny oraz leki mające na celu zlikwidowanie przykrych objawów odstawienia substancji psychoaktywnej (alkohol, narkotyki leki). Odtrucie alkoholowe jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia terapii właściwej. Dlatego też przeprowadza się je na początku pobytu w ośrodku.

ODTRUCIE ALKOHOLOWE jest całkowicie bezpieczne i zapewnia łagodne przejście w stan trzeźwości. A to jest ważne w przypadku pacjentów spożywających przez dłuższy czas używki. ODTRUCIE jest wiec dobrym początkiem umożliwiają­cym leczenie uzależnienia. Usunięcie wszelkich toksyn z organizmu pozwala na re­generacje i poprawę samopoczucia. Często pacjenci osiągają po przejściu odtrucia alkoholowego stan oczyszczenia organizmu po raz pierwszy od wielu lat. Taka sytu­acja także ma wymiar terapeutyczny. Jest to zrzucenie pierwszego balastu związane­go z uzależnieniem i tworzenie drzwi do odzyskania kontroli nad swoim życiem. Staramy się przy tym, aby detoksykacja była jak najmniej uciążliwa.

Odtrucie alkoholowe - na czym dokładnie polega?

Detoks alkoholowy, nazywany także odtruciem alkoholowym, to jeden z pierwszych etapów pomagających pacjentowi rozpocząć leczenie uzależnienia od alkoholu. W trakcie leczenia detoksykacyjnego prowadzone jest:

  • usunięcie pozostałości substancji aktywnej i jej metabolitów;
  • uzupełnienie wszelkich niedoborów w składnikach odżywczych;
  • przywrócenie równowagi wodno-elektrolitowej.

W czasie przeprowadzanego odtrucia alkoholowego istotne znaczenie ma także podawanie pacjentowi leków mających na celu łagodzenie tak zwanych objawów odsta­wienia. Detoksykacja przebiega zatem nieco inaczej u poszczególnych osób.

Detoks alkoholowy przeprowadzany w naszym ośrodku polega na usunięciu z organizmu toksycznej trucizny, jaką jest alkohol, skutecznie wy­dłużając w ten sposób okres abstynencji. W niektórych przypadkach, w trakcie odtrucia alko­holowego konieczne jest także podanie pacjentom preparatów o działaniu uspokajają cym. Wszystkie zabiegi są przeprowadzane pod ścisłym nadzorem lekarskim i pielęgniarskim.

 

Kontakt

Wyślij zapytanie, odpowiemy w możliwie krótkim czasie:

Nasz adres:

Ośrodek Terapii i Uzaleźnień.
Cedzyna, ul. Kielecka 79

25-900 Kielce,
Tel: 664 700 306
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 700 977
tel: 606 200 939

Znajdź nas na: