Detoksyfikacja

Detoksyfikacja, inaczej odtrucie organizmu, to pierwszy etap leczenia uzależnienia od alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych. Tego typu odwyk jest niezbędny, choćby po to, by pacjent był trzeźwy, a jego organizm pozbawiony wszelkiego rodzaju substancji wpływających na postrzeganie rzeczywistości.

Detoksyfikacja - ile trwa i na czym polega?

Do prywatnego ośrodka odwykowego w Kielcach trafiają różni pacjenci - wielu z nich od lat żyło w stanie upojenia alkoholowego. Dlatego też leczenie odwykowe rozpoczyna się od kompleksowego detoksu. W jego trakcie nasi lekarze:

  • przeprowadzają odtrucie organizmu - usuwają z krwi pacjenta pozostałości alkoholu, substancji psychoaktywnych i ich metabolitów,
  • stosują specjalistyczne leki, które łagodzą objawy tak zwanego odstawienia alkoholowego (bóle głowy, wzrost ciśnienia, drżenia rąk, nudności, wymioty),
  • podają płyny i elektrolity, by przywrócić równowagę wodno-elektrolitową,
  • wzmacniają organizm dzięki witaminom, minerałom i odpowiedniemu odżywianiu.

Detoksyfikacja to ważny etap w procesie leczenia uzależnienia od alkoholu czy substancji psychoaktywnych - pozwala pacjentom zregenerować siły oraz wpływa pozytywnie na stan psychiczny osoby uzależnionej. W ośrodku odwykowym w Kielcach wszelkie tego typu działania są przeprowadzane pod ścisłym nadzorem lekarzy i pielęgniarek, dlatego pacjenci mają zapewnione bezpieczeństwo.

Masz problem z alkoholem, ale chcesz zerwać z nałogiem? Zgłoś się do Awamedic w Kielcach, gdzie otrzymasz realne wsparcie. 

Kontakt

Wyślij zapytanie, odpowiemy w możliwie krótkim czasie:

Nasz adres:

Ośrodek Terapii i Uzaleźnień.
Cedzyna, ul. Kielecka 79

25-351 Kielce,
Tel: 664 700 306
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 700 977
tel: 606 200 939

Znajdź nas na: