Odwyk i odtrucie alkoholowe - Kielce

Odwyk alkoholowy to pierwszy etap leczenia z choroby alkoholowej. Dlaczego jest tak ważny i potrzebny? Ponieważ alkohol uzależnia zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym - organizm domaga się określonych substancji, jeśli wcześniej dostarczaliśmy je przez dłuższy czas. W związku z tym detoks alkoholowy niesie ze sobą występowanie określonych objawów - niekontrolowanych drgawek czy wymiotów oraz uczucia niepokoju. Samodzielnie trudno sobie z nimi poradzić. Nasz profesjonalny, prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Kielcach proponuje, by odtrucie alkoholowe odbyło się w komfortowych warunkach i z pomocą specjalistów właśnie w województwie świętokrzyskim.

Odwyk alkoholowy - skutki psychiczne i fizyczne

prywatny odwyk alkoholowyU wielu pacjentów, zwłaszcza tych zmagających się z uzależnieniem od wielu lat, negatywne skutki odstawienia alkoholu pojawiają się już po kilku godzinach. Między innymi dlatego detoks i odtrucie alkoholowe, przeprowadzane bez profesjonalnego wsparcia i opieki medycznej, może być nawet groźne dla zdrowia. Wszystko dlatego, że część osób zmaga się fizycznymi i psychicznymi objawami zespołu abstynencyjnego, czyli:

 • nudnościami i wymiotami,
 • brakiem apetytu,
 • drżeniem dłoni i powiek,
 • bólem głowy,
 • osłabieniem,
 • bezsennością,
 • nerwowością i rozdrażnieniem,
 • agresją,
 • lękiem.

Detoksykacja alkoholowa - co to jest i ile trwa odtrucie alkoholowe?

Pamiętajmy, że odwyk alkoholowy i terapia alkoholowa to nie są tożsame pojęcia - detoks jest elementem długotrwałego procesu leczenia alkoholizmu. Na czym polega odtrucie alkoholowe? To odżywienie organizmu i wyeliminowanie z obiegu krwi szkodliwych substancji. Etap ten, określany także jako detoks alkoholowy, trwa około 10 dni - w tym czasie w naszym prywatnym ośrodku odwykowym lekarze podają leki, które łagodzą objawy detoksu alkoholowego, a ponadto odżywiają organizm pacjenta, by ten mógł w pełni sił przystąpić do właściwej terapii. Uzupełniają także poziom elektrolitów, który maleje, ponieważ elektrolity biorą udział w metabolizmie alkoholu. Pacjentom podaje się także mikro- i makroelementy oraz regularnie bada krew, by zweryfikować, czy detoksykacja alkoholowa przynosi pożądane skutki. Przymusowy odwyk alkoholowy w zamkniętym ośrodku, oddalonym od domu i znanego środowiska, to często jedyna skuteczna metoda walki z nałogiem na początkowym etapie. Wieloletni alkoholicy, nawet jeśli przestaną pić na kilka dni, szybko ponownie sięgają po substancje uzależniające, ponieważ nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie ze skutkami detoksu. Wprawdzie sam odwyk alkoholowy nie zlikwiduje nałogu, ale na pewno pozytywnie wpłynie na samopoczucie - w sensie fizycznym organizm nie będzie domagał się alkoholu, do sukcesu brakuje jednak jeszcze terapii psychologicznej.

Na czym polega leczenie odwykowe alkoholików?

detoksyfikacja alkoholowaLeczenie alkoholizmu jest procesem złożonym i wymaga podjęcia różnorodnych działań terapuetycznych, jak i medycznych. Skuteczny, przymusowy odwyk alkoholowy i terapia opierają się nie tylko na zaprzestaniu picia, ale także na poznaniu i zrozumieniu mechanizmów, które kierują działaniem osoby uzależnionej. W Polsce leczenie odwykowe alkoholików opiera się na założeniach Jerzego Mellibrudy, psychologa specjalizującego się w problemach uzależnień. Zgodnie z jego koncepcją istnieją pewne mechanizmy, które sprawiają, że łatwo wpaść w nałóg. Są to:

 • predyspozycje i czynniki wewnętrzne - brak umiejętności radzenia sobie z problemami, słaba psychika, skłonność do autodestrukcji, choroby,
 • czynniki zewnętrzne - długotrwały stres,
 • silne oddziaływanie psychofizyczne alkoholu,
 • wpływ alkoholu na emocje i postrzeganie rzeczywistości.

Prywatny i przymusowy odwyk alkoholowy pozwala nie tylko poznać te mechanizmy, ale także zrozumieć je i nauczyć się z nimi walczyć w taki sposób, by nie poddać się uzależnieniu.

Odtrucie alkoholowe w naszym ośrodku w Kielcach - dlaczego warto?

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, prywatny odwyk alkoholowy możesz przejść właśnie w naszym ośrodku leczenia uzależnień w Kielcach. Dzięki zmianie otoczenia masz większe szanse na porzucenie dotychczas znanych schematów, poza tym z dala od domu będziesz całkowicie anonimowy. W razie potrzeby organizujemy pacjentom dojazd do Kielc nieoznakowanym samochodem. Nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień Awamedic nie jest oznaczony żadnym szyldem, dlatego detoksykacja alkoholowa w województwie świętokrzyskim przebiega w komfortowych warunkach. Cena odwyku alkoholowego uzależniona jest od długości jego trwania oraz indywidualnego przypadku. Chcesz uwolnić się od nałogu? Zgłoś się do nas, nie zostaniesz sam ze swoim problemem - odwyk alkoholowy, który przeprowadza nasz prywatny ośrodek leczenia uzależnień oraz zatrudnieni w nim specjaliści, to gwarancja bezpieczeństwa i profesjonalnego wsparcia.

Kontakt

Wyślij zapytanie, odpowiemy w możliwie krótkim czasie:

Nasz adres:

Prywatny Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień Awamedic
Cedzyna, ul. Kielecka 79

25-351 Kielce
,
Tel: 664 700 306
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 700 977
tel: 606 200 939

Znajdź nas na: