Odtrucie alkoholowe

Odwyk alkoholowy to pierwszy etap leczenia z choroby alkoholowej. Dlaczego jest tak ważny i potrzebny? Ponieważ alkohol uzależnia zarówno na poziomie fizycznym, jak i psychicznym - organizm domaga się określonych substancji, jeśli wcześniej dostarczaliśmy je przez dłuższy czas. W związku z tym detoks alkoholowy niesie ze sobą występowanie określonych objawów - niekontrolowanych drgawek czy wymiotów oraz uczucia niepokoju. Samodzielnie trudno sobie z nimi poradzić. Nasz profesjonalny ośrodek terapii uzależnień w Kielcach proponuje, by odtrucie alkoholowe odbyło się w komfortowych warunkach i z pomocą specjalistów właśnie w województwie świętokrzyskim.

Detoksykacja alkoholowa - co to jest i ile trwa?

Pamiętajmy, że detoksykacji alkoholowej nie należy mylić z terapią odwykową jako taką - to tylko element długotrwałego procesu leczenia. Zazwyczaj etap odtrucia organizmu ze szkodliwych substancji trwa około 10 dni - w tym czasie w naszym prywatnym ośrodku odwykowym lekarze podają leki, które łagodzą objawy detoksu alkoholowego, a ponadto odżywiają organizm pacjenta, by ten mógł w pełni sił przystąpić do właściwej terapii. Wprawdzie sam odwyk alkoholowy nie zlikwiduje nałogu, ale na pewno pozytywnie wpłynie na samopoczucie - w sensie fizycznym organizm nie będzie domagał się alkoholu, do sukcesu brakuje jednak jeszcze terapii psychologicznej.

Odtrucie alkoholowe w naszym ośrodku w Kielcach - dlaczego warto?

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, detoks alkoholowy możesz przejść właśnie w naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień w Kielcach. Dzięki zmianie otoczenia masz większe szanse na porzucenie dotychczas znanych schematów, poza tym z dala od domu będziesz całkowicie anonimowy. Chcesz uwolnić się od nałogu? Zgłoś się do nas, nie zostaniesz sam ze swoim problemem.

Kontakt

Wyślij zapytanie, odpowiemy w możliwie krótkim czasie:

Nasz adres:

Ośrodek Terapii i Uzaleźnień.
Cedzyna, ul. Kielecka 79

25-351 Kielce,
Tel: 664 700 306
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 700 977
tel: 606 200 939

Znajdź nas na: