Leczenie alkoholizmu Bydgoszcz

 

Leczenie alkoholizmu Bydgoszcz

Nie możesz poradzić sobie z uzależnieniem od alkoholu? Sięgasz po niego wciąż i wciąż? Postaw na leczenie alkoholizmu dla mieszkańców Bydgoszczy, które odbędziesz w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień Awamedic. Proponowana przez nas terapia alkoholowa to przede wszystkim:

 • autorski program,
 • specjaliści z wieloletnim doświadczeniem,
 • indywidualne podejście do każdego przypadku,
 • komfortowe warunki,
 • szansa dla każdego pacjenta, również będącego w stanie nietrzeźwości,
 • leczenie alkoholizmu dla osób z Bydgoszczy, prowadzone z dala od domu.

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc dla alkoholików poza miejscem zamieszkania?

Ile razy próbowałeś zerwać z nałogiem - 2, 3, a może więcej? Jedną z przyczyn niepowodzeń może być przebywanie w znanym środowisku, pełnym pokus. Dlatego zamknięta terapia alkoholowa dla osób z Bydgoszczy, którą proponuje ośrodek Awamedic w Kielcach, może być znacznie skuteczniejsza. Wszystko dlatego, że takie leczenie alkoholizmu pozwala skupić się na pracy nad samym sobą i walce ze schematami, według których dotychczas postępowaliśmy. Brak dostępu do alkoholu wspiera proces detoksu, a podawane leki, witaminy, minerały i elektrolity łagodzą skutki odstawienia uzależniającej substancji. Organizm pacjenta zostaje odżywiony i nawodniony. Dla wielu osób zakończenie detoksu to pierwszy moment od wielu lat, w którym są w 100% trzeźwi.

Leczenie alkoholizmu - terapia ciała czy duszy?

Leczenie alkoholizmu dla mieszkańców Bydgoszczy skupia się na zmianie toku myślenia. Pomaga wyzwolić się ze szponów nałogu dzięki:

 • poznawaniu historii innych uzależnionych w trakcie spotkań grupowych,
 • indywidualnym rozmowom z psychoterapeutą.

Celem terapii psychologicznej jest:

 • zmiana sposobu myślenia,
 • wzmocnienie pewności siebie,
 • nauka radzenia sobie z problemami,
 • poprawa lub odnowienie stosunków osoby uzależnionej z rodziną i bliskimi,
 • powrót do pracy.

Na tym etapie nie podaje się już leków, dlatego leczenie alkoholizmu i jego skuteczność to przede wszystkim wyraz silnej woli, determinacji i samozaparcia pacjenta. Proponowana przez Awamedic pomoc dla alkoholików obejmuje również wsparcie dla rodziny, która uczy się, jak postępować w kryzysowych sytuacjach, jak rozmawiać z bliskim, który cierpi na chorobę alkoholową, i jak mu pomóc.

Właściwa terapia to klucz do zerwania z nałogiem

Ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych Awamedic zapewnia swoim pacjentom z Bydgoszczy wszystko, czego potrzebują w trakcie terapii. Dwuosobowe pokoje z prywatnymi łazienkami usytuowane są w nieoznakowanym budynku, który przypomina zwykły hotel. Dzięki temu możliwe jest zachowanie anonimowości oraz dyskrecji. W razie potrzeby zapewniamy także pomoc dla alkoholików w postaci transportu z miejsca zamieszkania czy też pobytu w Bydgoszczy do Kielc. Pracujący u nas lekarze, terapeuci i pielęgniarki zrobią wszystko, by Ci pomóc, musisz tylko na to pozwolić.

Nasz ośrodek oferuje leczenie alkoholizmu dla klientów z całej Polski. Zapewniamy dojazd do ośrodka mieszkańcom takich miast jak m.in.:

Kontakt

Wyślij zapytanie, odpowiemy w możliwie krótkim czasie:

Nasz adres:

Prywatny Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień Awamedic
Cedzyna, ul. Kielecka 79

25-351 Kielce
,
Tel: 664 700 306
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 700 977


Znajdź nas na: