Leczenie alkoholizmu Wrocław

 


Dwa kluczowe etapy leczenia alkoholizmu dla mieszkańców WrocławiaAlkoholizm to ciężka choroba, która może dotknąć każdego. Dlatego też leczenie alkoholizmu dla osób z Wrocławia wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i indywidualnego podejścia do pacjenta. Takie wsparcie zapewnia ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych Awamedic, do którego mogą przyjechać pacjenci z województwa dolnośląskiego. Wystarczy poinformować nas o konieczności transportu, a pod wskazany adres przyjedzie nieoznakowany samochód, który zapewni dojazd do Kielc.

Terapia alkoholowa przeprowadzana jest w atmosferze zrozumienia i empatii. By jednak leczenie alkoholizmu mogło skończyć się szczęśliwie, potrzebna jest współpraca z pacjentem. Ośrodek leczenie uzależnień alkoholowych dla mieszkańców Wrocławia przyjmuje wszystkie osoby, także nietrzeźwe, oferując profesjonalną pomoc dla alkoholików w ramach:

 • tzw. detoksu,
 • właściwej terapii złożonej z indywidualnych i grupowych spotkań z terapeutą.

 

1pok1

Detoks alkoholowy - pierwszy krok na drodze do trzeźwości

Dlaczego detoks alkoholowy jest konieczny? Ponieważ tylko trzeźwy pacjent jest w stanie zapanować nad chęcią sięgnięcia po używki. Zazwyczaj odtrucie trwa ok. 7 dni i polega na podawaniu pacjentom leków, które łagodzą objawy odstawienia. U uzależnionych często występują:

 • bóle i zawroty głowy, nudności i wymioty,
 • niekontrolowane drżenie rąk i języka,
 • bezsenność, rozdrażnienie, agresja,
 • zaburzenia pracy serca,
 • majaczenie i halucynacje.

Właściwe leczenie alkoholizmu, czyli jak zapanować nad nałogiem?

Warto pamiętać, że alkohol, spożywany regularnie w nadmiernych ilościach, uszkadza wątrobę, przewód pokarmowy, negatywnie wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego. Właśnie dlatego profesjonalne leczenie alkoholizmu dla osób z Wrocławia, przeprowadzane w Awamedic, to często jedyne wyjście. Oferowana przez nas terapia alkoholowa obejmuje także rodziny uzależnionych. Dzięki temu pomoc dla alkoholików jest kompleksowa i daje większe szanse na wyzdrowienie. Leczenie alkoholizmu obejmuje głównie rozmowy z psychoterapeutą, które odbywają się indywidualnie lub w grupie. Ich celem jest:

 • uświadomienie pacjentowi skali problemu,
 • wskazanie wpływu alkoholu na organizm i psychikę człowieka,
 • nauka radzenia sobie ze stresem i problemami.

 

Cedzyna 6

Daj sobie pomóc, postaw na profesjonalistów

Terapia alkoholowa i leczenie alkoholizmu to proces długotrwały, który wymaga samozaparcia, silnej woli i determinacji ze strony pacjenta. Można jednak sobie pomóc i postawić na profesjonalną pomoc dla alkoholików z Wrocławia zapewnianą przez psychologów, pielęgniarki i lekarzy z Awamedic w Kielcach. Pracujący u nas fachowcy:

 • mają wieloletnie doświadczenie w pracy z różnorodnymi pacjentami,
 • stosują autorski program terapii,
 • podchodzą indywidualnie do każdego pacjenta,
 • zapewniają anonimowość i dyskrecję.

Chcesz wyleczyć się z dala od domu we Wrocławiu? Już dziś zgłoś się do nas, poproś o transport i przyjedź - terapia alkoholowa to Twoja szansa na lepszą przyszłość!

Nasz ośrodek oferuje leczenie alkoholizmu dla klientów z całej Polski. Zapewniamy dojazd do ośrodka mieszkańcom takich miast jak m.in.: WarszawaPoznańKrakówKatowice,ToruńBydgoszczWrocławŁódźLublinOlsztynSzczecinGdańskOpoleRzeszówBiałystok.

Wirtualny spacer po ośrodku Awamedic:

Kontakt

Wyślij zapytanie, odpowiemy w możliwie krótkim czasie:

Nasz adres:

Prywatny Ośrodek Terapii i Leczenia Uzależnień Awamedic
Cedzyna, ul. Kielecka 79

25-351 Kielce
,
Tel: 664 700 306
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 509 700 977


Znajdź nas na: